” Боляче мені , боляче ! Не вгамувати цей злий біль … ” Судоми : що це і звідки ?

Практично кожна людина стикалася з незрозумілим болем м’язів, коли частина тіла начебто стає “дерев’янілою”. Це складно пояснити словами, але всі ми розуміємо, що таке судоми, і як неприємно подібне відчуття. Тут на сайті vabos.com.ua ви знайдете більше статей про здоров’я, спорт і правильний догляд за своїм тілом.

Причини

Судоми виникають найчастіше від перенапруги м’язів. Наприклад, ви собі спокійно тренуєтеся, і тут – бац! М’яз скоротився і не хоче “відпускати”. Значить це те, що ви взяли дуже велику вагу, або довго впливали на м’язові волокна (багатоповторка).

Але тепер постає питання: а як же судоми вночі чи стан спокою, коли ви практично не напружуєтеся? Такі ситуації можуть говорити вже про низку інших проблем, а саме:

  • нестача мікроелементів та вітамінів
  • незручне становище тіла та порушення припливу крові
  • переохолодження
  • порушення нервової системи

" Боляче мені , боляче ! Не вгамувати цей злий біль ... " Судоми : що це і звідки ?

Налагоджуємо харчування

Одна річ, якщо судоми – разовий випадок. Інше – якщо вони повторюються регулярно та часто. Саме брак вітамінів і може бути причиною постійних спазмів. Тому насамперед налагоджуємо харчування.

Дефіцит такого елемента, як магній, найчастіше призводить до судом. Брак його в раціоні взагалі негативно позначається на нервовій системі.

Тому подбайте додати в меню горіхи волоські або кедрові, кунжут (у меленому вигляді), а також гречку.

Ще один момент – кальцій. Цей елемент у дефіциті у 80-ти відсотків людей, особливо у тих, хто регулярно “потіє” у тренажерному залі. Тому більше сиру, більше сиру… і посипте мигдалем!

Причиною може бути і нестача вітамінів Д і Е. Якщо рівень другого можна підвищити продуктами (оливки, горіхи, риба), перший краще пити в таблетках.

" Боляче мені , боляче ! Не вгамувати цей злий біль ... " Судоми : що це і звідки ?

Судома? Без паніки!

Якщо судома застав вас раптово, необхідно постаратися розтягнути м’яз. Так, якщо це ікра (90% випадків), натягніть стопу на себе та випряміть ногу. Розтягуючи м’яз, ви знімаєте з нього напругу.

Такий самий принцип і з іншими частинами тіла: щоб зняти спазм зі скороченого м’яза просто потягніть його.

Якщо судома – разова “акція”, то зменште навантаження в залі. А ось регулярні судоми, швидше за все, знак дефіциту вітамінів та мікроелементів – не ігноруйте такі “сигнали”!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *