Анізометропія – це захворювання, при якому праве і ліве око мають значну відмінність рефракції. Наприклад, одне око може бачити нормально, а інше мати міопічну (близорукість), або гіперметропічну (далекозорість) рефракцію. Також можливо, що обидва очі мають порушення, але ступінь відхилення від норми різна. У цій статті https://majestic.org.ua/artifakiya-ochi-shho-ce-take/ ви можете дізнатися, що таке артифакія очі та способи її лікування.
Чим небезпечна анізометропія?
Без лікування ця патологія веде до розвитку амбліопії – синдрому «ледачого ока». Він виникає, коли одержувані від двох очей зображення настільки відрізняються один від одного, що мозку стає простіше відключити передачу інформації від одного ока, ніж синхронізувати і зіставити зображення від двох. Фактично бачить залишається тільки те око, яке має мінімальні відхилення від норми. Від цього на другому, «відключеному» оці, у зв’язку зі втратою його функцій, крім прогресуючого погіршення зору, може розвинутись косоокість. Але найнебезпечнішим наслідком є, безумовно, поступова повна втрата зору через амбліопію.
Щоб цього уникнути, достатньо вчасно пройти діагностику, виявити патологію та спільно з лікарем вибрати відповідний метод корекції зору.
Хто більше схильний до захворювання?
Як правило, анізометропія – це вроджена патологія, тобто дитина спочатку має різну довжину ока, змінену кривизну рогівки чи кришталика. Зазвичай патологія діагностується у ранньому віці, але буває і так, що ознаки анізометропії стають помітні набагато пізніше.
Лікування анізометропії
Якщо говорити про контактні методи корекції, то носити окуляри може бути некомфортно через велику різницю в рефракції і необхідність постійно перебудовуватися в залежності від того, чи надіті окуляри ні. Тому більшість людей віддає перевагу контактним лінзам.
Вони підбираються за результатами діагностики та повинні мати різну силу для правого та лівого ока. На практиці це означає, що доведеться купувати два комплекти лінз із різною оптичною силою.
Якщо з якихось причин цей спосіб не підходить, то є альтернатива — лазерна корекція зору. Алгоритм операції визначається з урахуванням прогнозу захворювання, який розраховується за індивідуальними динамічними показниками зміни рефракції за певний період.
Лазерна корекція зору при анізометропії – це ефективний, надійний та передбачуваний метод, він добре переноситься пацієнтами порівняно з окулярами та лінзами та дозволяє виправити зір навіть за значної відмінності рефракційних значень ока.