Як і коли робити тест на вагітність?

Експрес-тести на вагітність продаються у всіх аптеках та у багатьох мережевих магазинах. На перший погляд, у його проведенні в домашніх умовах немає нічого складного, проте багато жінок не до кінця розуміють, як це працює, і чи можна довіряти отриманим результатам. Слабка друга смужка в тесті на вагітність, що робити дивіться тут https://goncharyk.com.ua/archives/26655. Постараємося відповісти на найпоширеніші запитання.

Як працює експрес-тест на вагітність?

Експрес-тест визначення концентрації специфічного для вагітності гормону в сечі працює за тим самим принципом, що й лабораторне дослідження крові. В обох випадках аналізується рівень хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) – так званого «гормону вагітності», концентрація якого різко зростає. На другу смужку тесту наноситься особлива речовина, яка входить у реакцію лише з ХГЧ. Якщо реакція відбулася, смужка стає видимою. Жодної магії — лише наука.

Через скільки днів тест покаже вагітність?

Він почне працювати не раніше, ніж плодове яйце прикріпиться до стінки матки і збільшиться вироблення ХГЛ. Від запліднення яйцеклітини до імплантації ембріона проходить 6-8 днів. Ще кілька днів потрібно на те, щоб концентрація ХГЛ стала достатньою для можливості «забарвити» другу смужку тесту. Більшість їх здатні показати вагітність за кілька тижнів після запліднення, тобто. з першого дня затримки. Тому рекомендується проводити тест на вагітність не раніше першого дня затримки очікуваних місячних або приблизно за два тижні від передбачуваного дня зачаття.

Чи можна робити тест на вагітність вдень?

Рівень ХГЛ варіюється протягом доби, досягаючи мінімальної концентрації у другій половині дня. Через кілька днів затримки це не матиме жодного значення, але в перші дні концентрація гормону в другій половині дня може виявитися недостатньою для діагностики вагітності.

Фахівці радять проводити домашній експрес-тест уранці, коли рівень ХГЛ максимальний. Щоб ще більше покращити можливість визначення наявності вагітності, перед процедурою краще не пити багато рідини та приймати сечогінні засоби.

Який день після затримки тест покаже вагітність?

Точну інформацію про це ви знайдете в інструкції до придбаного експрес-тесту, але здебільшого вони мають чутливість до певної концентрації ХГЛ – понад 25 мМЕ/мл. Такий рівень гормону в сечі визначається вже першого дня затримки. Через кілька днів концентрація ХГЛ значно зросте, і тест набагато швидше і точніше справлятиметься з діагностикою наявності вагітності.

Існують експрес-тести, які визначають вагітність на ранніх термінах, вони чутливі до ХГЛ у концентрації від 10 мМЕ/мл. Такі тести можуть застосовуватися для діагностики вагітності за 3-4 дні до дати, коли мали розпочатися критичні дні.

Як і коли робити тест на вагітність?

Чи може тест на вагітність помилятися?

Взагалі, вони досить надійні, але за точністю діагностики поступаються лабораторним дослідженням крові. Тим не менш, помилки можливі, і в них є одна цікава закономірність: коли тестами користуються жінки з медичною освітою, рівень помилок виявляється суттєво нижчим. Причина проста та банальна. Медики мають корисну звичку читати інструкцію та розуміють, як правильно робити тест на вагітність. Деякі жінки нерідко відразу ж викидають інструкцію разом із упаковкою і можуть неточно дотриматися рекомендацій щодо використання експрес-тесту.

Ось список найпоширеніших помилок під час проведення домашнього тесту на вагітність:

Він зроблений увечері. Час, коли найкраще робити тест на вагітність – ранок. На ранніх термінах у другій половині дня концентрації ХГЛ може бути недостатньою для точної діагностики.

Тест проведений надто рано. Трапляються випадки, коли жінки через тиждень після незахищеного сексу, а то й раніше. На жаль, це абсолютно безглуздо. Потрібен час, щоб вироблення ХГЛ достатньо для визначення тестом.

Перед тестом випито багато рідини і концентрація ХГЛ у певному обсязі сечі падає, що може виявитися недостатнім для результату тесту.

Тест прострочений. На всіх експрес-тестах обов’язково вказується термін придатності. Коли прострочений, є шанс, що він зможе правильно діагностувати факт настання вагітності, тобто. у такому разі також можливий хибнонегативний результат.

Важливо розуміти, що тест може показати невірний результат, навіть якщо ви зробили правильно. Точно підтвердити наявність вагітності зможе лише ваш лікар.

Чим експрес-тест відрізняється від лабораторного аналізу?

Домашній тест забезпечує досить високу точність. Однак дає лише відповідь «так» чи «ні» на запитання, чи збільшився виробіток ХГЛ в організмі жінці, але не може сказати, наскільки саме виріс цей рівень. Лабораторна діагностика крові дає кількісну оцінку концентрації ХГЛ, що дозволяє визначити, скільки днів триває вагітність.

Найнадійнішим методом визначення вагітності є ультразвукова діагностика – УЗД.

Цей спосіб, залежно від можливостей устаткування, здатний виявити плодове яйце розміром 5 мм, тобто. приблизно другого тижня затримки. Показує цей метод і деякі патології, зокрема позаматкову вагітність, коли експрес-тест також покаже її наявність.

Який експрес-тест – найнадійніший?

Зазвичай тести від відомих компаній та правильному проведенні процедури діагностики дають коректні результати. Помилки здебільшого пов’язані ні з якістю, і з різними складними для вимірів обставинами. Наприклад, хибнопозитивний результат може вийти через прийом деяких гормональних препаратів під час проведення тесту або через деякі проблеми зі здоров’ям у жінки, на тлі яких може збільшитися в організмі синтез ХГЛ. Однак, при проблемах зі здоров’ям у жінки, можливе й отримання помилково-негативного результату, наприклад, при деяких захворюваннях нирок ХГЛ у сечі може знижуватися.

Пам’ятайте, точно підтвердити чи спростувати наявність у вас вагітності зможе лише кваліфікований фахівець.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *