Що не можна їсти та пити, коли болить горло

Біль у горлі виникає з багатьох причин, деякі з них можуть бути спричинені механічними ушкодженнями, інші патологічними захворюваннями. У будь-якому випадку до свого харчування необхідно підходити відповідально в період нездужання, щоб не дратувати слизову оболонку ще більше і не завдавати шкоди здоров’ю. Лоскоче в горлі і викликає кашель: що робити і як лікувати розповідають за цим посиланням https://gitagrad.org.ua/loskoche-v-gorli-i-viklikae-kashel-shho-robiti-i-yak-likuvati.

Причиною болю в горлі є набряк слизової оболонки та наявність бактерій на м’яких тканинах, тому виникає дискомфортне та больове відчуття під час ковтання. Також, за наявності хронічних захворювань дихальної системи до наявних симптомів може підключатися збільшення мигдалин, утворення гнійних пробок і запалення лімфатичних вузлів на шиї. Щоб полегшити стан та сприяти якнайшвидшому одужанню, слід почати з виключення з раціону деяких продуктів та інгредієнтів.

Виключаємо

Насамперед рекомендується виключити з харчування жувальну гумку, всілякі солодощі та інші продукти, що містять велику кількість цукру (навіть природного). До них відноситься мед, чай з цукром, варення і так далі. Справа в тому, що солодка їжа не згладжує, а лише більше дратує і так запалену слизову оболонку. Варто зазначити, що при частому сухому кашлі та збільшених гландах на стінках гортані та ротоглотки утворюються мікротріщини, тому контакт із ними в принципі приносить дискомфорт, а солодощі впливають на затяжний процес відновлення.

Смажена, жирна, солона та гостра їжа знаходиться на другому місці продуктів, які необхідно виключити з раціону або хоча б скоротити її вживання. Причина, через яку слід від неї відмовитися, схожа на попередню. Яскраві відтінки смаку подразнюють запалені області, крім того, вони викликають посилення набряку горла. Якщо говорити про жирну та смажену їжу, слід враховувати щільність жирок, які так чи інакше осідають на слизовій оболонці. Вони провокують закупорку пір і не дають кисню насичувати травмоване місце, тим самим протистоять процесу регенерації клітин.

Напої є невід’ємною частиною раціону будь-якої людини. Але багато хто з них вживати не рекомендується. До таких відносяться молоко, газування, кислі соки та гарячі напої. Молоко має підвищену жирність порівняно з іншими напоями, також воно осідає на стінках ротоглотки, утворюючи плівку, яка заважає відновленню ураженої області. Газування містять багато цукру, тому роздратування на набрякле горло, як і соки, в яких велика кількість вітаміну С виступає як дратівливий фактор, а не джерела корисних речовин. Що стосується гарячого пиття, тут все гранично зрозуміло: висока температура рідини обпалює уражені ділянки, викликаючи ще більше запалення.

Ну і, звичайно ж, не слід вживати тверду їжу: хліб, хлібці, чіпси, грінки, сухарики та інше. Такі продукти дряпають горло і ротоглотку, викликаючи появу нових мікротріщин. Також, при збільшених гландах прохід для надходження їжі до стравоходу помітно звужується, тому є ризик подавитися та пошкодити дихальні шляхи.

Що не можна їсти та пити, коли болить горло

Рекомендуємо

Залежно від захворювання призначається індивідуальна дієта, куди можуть входити персональні рекомендації. Але крім них є і загальні поради щодо складання раціону харчування. По-перше, в їжу рекомендується вживати якнайбільше нежирних супів і бульйонів на курятині та м’ясі, а також крем-супів на м’ясному бульйоні. По-друге, всі крупи повинні бути сильно розвареними, а котлети, м’ясо та інші основні страви приготовлені на пару і включати до складу нежирні сорти м’яса, риби та птиці. По-третє, білок організму можна давати і у вигляді відварених яєць некруто або омлету на пару. По-четверте, не варто забути про вживання кисломолочних продуктів. Сметана, ряжанка, парові сирники чудово наситять організм необхідними речовинами без шкоди горлянці. По-п’яте, організму потрібні вітаміни, краще приймати їх у натуральному вигляді, тобто фрукти та овочі, але обов’язково у стані пюре чи желе. По-шосте, серед напоїв, рекомендованих до пиття, можна назвати теплий чай без цукру та велику кількість теплої кип’яченої води. Дотримуватися водного балансу необхідно не тільки під час хвороби, а й у звичайному житті, оскільки вода не просто вгамовує спрагу, але й насичує кров киснем і допомагає правильному функціонуванню всіх систем організму.

Як видно з усього перерахованого вище, за наявності болю в горлі рекомендується скоригувати свій раціон харчування, прибрати з нього деякі продукти і способи приготування, щоб сприяти якнайшвидшому одужанню. До свого здоров’я та самопочуття необхідно завжди ставитися з увагою та турботою, не можна ні в якому разі ігнорувати сигнали організму про збої. При появі перших насторожуючих та нехарактерних симптомів слід звернутися до фахівця, пройти обстеження та здати відповідні аналізи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *